BABYGAL® -  колекција за заштита на кожата кај деца и бебиња

babygal grupnaPs

BABYGAL® шампон за деца

BABYGAL® шампонот за деца е благ шампон кој нежно ја чисти детската
коса и притоа не иритира и не предизвикува солзење.
Збогатен со Д-пантенол и алантоин, ги негува и штити од сушење кожата на главата и косата иовозможува полесно расчешлување, оставајќија косата мека, нежна и со свиленкаст сјај. Наменет е за секојдневна употреба кај бебиња,
деца и возрасни.
-Збогатен со Д-пантенол и алантоин
-Ги негува и штити од сушење кожата на главата и косата и овозможува полесно расчешлување
-За секојдневна грижа на детската и бебешка кожа

Пакување: 200 ml

 

     

 

             

                       BABYGAL® заштитен крем за деца со цинк оксид
                       BABYGAL® заштитниот крем за деца со цинк оксид
                       е наменет е за секојдневна заштита и нега на кожата
                       на деловите покриени со пелени. Формира тенок заштитен
                       слој кој површината на кожата ја одржува сува. Истовремено,
                       спречува и смирува црвенило и иритации предизвикани
                       од влажни пелени. Комбинацијата од бадемово и маслиново масло,
                       екстракт од невен и витамин Е, ја храни и негува нежната детска кожа
                       и ја одржува мека и еластична.
                       -Ја штити и смирува кожата на деловите покриени со пелени
                       -Збогатено со невен, бадемово масло и маслиново масло, витамин Е
                              Пакување: 100 ml
BABYGAL® пенливо средство за капење на деца

BABYGAL® шампонот за деца е благ шампон кој нежно ја чисти детската коса и притоа не иритира и не предизвикува солзење.

Збогатен со Д-пантенол и алантоин, ги негува и штити од сушење кожата на главата и косата иовозможува полесно расчешлување, оставајќи ја косата мека, нежна и со свиленкаст сјај. 

Наменет е за секојдневна употреба кај бебиња, деца и возрасни.

-Збогатен со Д-пантенол и алантоин

-Ги негува и штити од сушење кожата на главата и косата и овозможува полесно расчешлување
-За секојдневна грижа на детската и бебешка кожа

Пакување: 200 ml

                       BABYGAL® детски хидратантен крем
                      BABYGAL® детскиот хидратантен крем претставува грижливо
                      одбрана комбинација на емолиенти, екстракт од невен, алантоин,
                      Д-пантенол и витамин Е за секојдневна нега на чувствителната
                      бебешка кожа. Лесно се апсорбира, ја храни, хидратира,
                      смирува и штити кожата од исушување. Се препорачува и кај
                      возрасни со чувствителна кожа.
                     -Ја хидрира, омекнува и смирува осетливата бебешка кожа
                     -Збогатено со невен, бадемово масло, Д-пантенол и алантоин, витамин Е
                     -За секојдневна грижа на детската и бебешка кожа
                             Пакување: 100 ml
 
 
BABYGAL® хидратантно млеко

Содржи комбинација од избрани емолиенти, бадемово масло, екстракт од невен, алантоин и пантенол. Ја храни, хидратира, смирува и штити од исушување чувствителната бебешка кожа. Погодно е за нега на целото тело, лесно се размачкува и брзо се впива. Се препорачува и кај возрасни со чувствителна кожа.

- Ја хидрира, омекнува и смирува осетливата бебешка кожа
- Збогатено со невен, бадемово масло, пантенол и алантоин
- За секојдневна грижа на детската и бебешка кожа 

Пакување: 200 ml

 

 
                        BABYGAL® пудра за деца
                        BABYGAL® пудрата за деца е збогатена со цинк оксид,
                        бадемово и маслиново масло. Го апсорбира вишокот
                        на влага и ја штити чувствителната детска кожа од
                        иритации предизвикани од триење и влажни пелени.
                        Воедно ја храни и негува кожата, одржувајќи ја мека и мазна.
                       -Ја заштитува бебешката и детска кожа и спречува иритација
                       -Збогатена со цинк оксид, бадемово и маслиново масло
                               Пакување: 90 g
BABYGAL® масло за деца
Наменето за секојдневна нега и заштита на чувствителната детска кожа. Збогатено со екстракт од невен и бадемово масло,
ја храни и навлажнува бебешката кожа, одржувајќи ја мека и мазна. Ги штити од иритации и црвенило чувствителните делови покриени со пелени. Погодно е за масажа на Вашето бебе, како и за чистење на кожата при промена на пелени.
Се препорачува и за масажа кај возрасни. 
- Ја негува и заштитува детската и бебешка кожа
- Ја штити од иритации и црвенило деловите на кожата покриени со пелени
- Збогатена со невен и бадемово масло
- За секојдневна грижа на детската и бебешка кожа
Пакување: 200 ml  

2

BABYGAL® детска витаминска крема за секојдневна нега и заштита на нежната детска кожа
Изработена по оригинална рецептура, со години наназад ДЕТСКАТА ВИТАМИНСКА КРЕМА е одличен производ кој ефикасно ја негува
и штити осетливата детска кожа.
- Заштитува и смирува од воспаленија и осипи предизвикани од столица и урина и контакт со пелените
- Лесно се впива, ја навлажнуваи негува кожата.
- Збогатена со витамини А и Е кој ја забрзува епителизацијата
- Не содржи синтетски емулгатори, конзерванси, антиоксидансии вештачки бои
- Изработена од суровини од природно потекло. Содржи хипоалергеничен ланолин.
- По нанесување на кремата, се формира тенок водоотпорен филм на кожата, кој спречува и смирува воспаленија и осипи предизвикани од влага и контакт со пелените, како и други иритации од урина, фецес, пот
- Може да се користи и за нега и заштита на сува и чувствителна кожа кај возрасни
- Без парабени
Пакување: 50 ml, 100 ml,250ml, 500ml
                    Туба-80 + 20 ml гратис
 
 
 

DVK NEVEN

BABYGAL® детска витаминска крема со пантенол и екстракт од невен и камилица

 -Детска витаминска крема за чувствителна кожа

-Збогатена со пантенол и екстракти од невен и камилица 

-Ја одржува кожата на Вашето бебе свиленкасто мека и мазна

-Лесно впивлива формулација за секојдневна нега 

и заштита на нежната детска кожа

-Погодна и за чувствителна кожа кај возрасни

-Без парабени

Пакување: 300 ml

BABYGAL®крем пудра 100 ml
-Наменета за секојдневна заштита и нега на бебешката кожа. Збогатена со цинк оксид,
алое вера и екстракт од камилица
 
-Го апсорбира вишокот на влага и формира заштитен слој кој површината на кожата ја одржува сува
 
-Спречува и смирува црвенило и иритации
предизвикани од триење и влажни пелени
 
-Ја смирува кожата при осип предизвикан од прекумерно потење во тек на летниот период
Пакување: 100 ml

pudra

2babygall

BABYGAL® гел за масажа на непца
за олеснето растење на запчиња кај доенчиња и деца
Babygal® гелот за масажа на непца содржи есенцијално масло од пеперминт и екстракт од камилица. Нанесен на чувствителните непца гелот за масажа на непца е наменет за употреба кај бебиња и деца во периодот при растење на првите запчиња, за олеснување на симптомите на болка, непријатност, надразнети и чувствителни непца.
Пакување: 200ml

 

BABYGAL® СОЛЕНИ КАПКИ И РАСТВОР / СПРЕЈ ЗА НОС за прочистување и навлажнување на носната слузница на природен начин
Функционирањето на носната слузница и нормалното дишење зависат од влажноста на слузницата. Babygal® солените капки/ спреј ја навлажнуваат
носната слузница, ги плакнат и чистат носните празнини, со што помагаат во одржување на нормалната физиолошка функција на носот. Babygal® солените капки/ спреј ги омекнуваат секретот и наталожените нечистотии во носната празнина и го олеснуваат нивното отстранување по механички пат, со што ја подобруваат проодноста на горните дишни патишта и го олеснуваат дишењето. Babygal® солените капки/ спреј се употребуваат при лесна назална конгестија, за решавање на проблемот со сува и надразнета слузница на носот, како и за одржување на секојдневна хигиена на носната слузницаСе употребуваат при настинка, кивавица, алергии. Babygal® солените капки и спреј се препорачуваат кај:
- Доенчиња и деца од сите возрасти, постари лица, бремени жени и доилки
- Лица кои боледуваат од вирусна настинка и кивавица.
- Лица кои патат од алергиски реакции
- Лица кои имаат проблеми со сува носна слузница
- Лица кои живеат и работат во климатизирани простории и простории со централно греење
Пакување:спреј/капки: 30 ml/10 ml
BABYGAL® детска витаминска маст со невен и перу балсам
BABYGAL®детската маст со перу балсам се употребува за ублажување на симптомите на пеленски осип кај бебиња и деца. Помага во поттикнување на процесот на обновување на оштетеното ткиво, има благо антисептично дејство и формира тенок заштитен слој на кожата со што ја штити од дополнителни иритации предизвикани од триење и влажни пелени. Поради особината да ги забрзува
процесите на регенерација на оштетената кожа, се препорачува употреба и кај возрасни за изгореници коишто бавно заздравуваат, декубитус (рани од подолго лежење), смрзнатини на делови од кожата, чиреви на нозете кои се јавуваат при слаба периферна циркулација, модринки, иритација на кожата предизвикана од триење или потење.
Пакување: 20 g
Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Please install plugin JVCounter!

Веб дизајн | Веб Хостинг | www.elco.eu.mk Elco Macedonia