Летни колекции - SOLARUS® & CITROGALA®

  

GRUPNA SOLARUS BEZ OUTGLOW

SOLARUS® SPF 6 масло за сончање со
УВА и УВБ филтри, со арома на кокос
- Претставува специјална формула за интензивно
потемнување и нега на кожата
- Лесно се впива и не ги затвора порите, овозможувајќи
и на кожата да дише
- Витамините А и Е се моќни антиоксиданси кои ги
неутрализираат слободните радикали и го спречуваат
предвременото стареење на кожата, правејќи ја мека и
мазна
- β-каротенот како природна компонента која ја штити
кожата од УВ зраците, овозможува брзо и ефикасно
потемнување

Пакување: 150 ml
 

aaaaa

SOLARUS® млеко за сончање со
УВА и УВБ филтри SPF 18 и 27 со арома на кокос
- Претставува хидратантна и лесно впивлива формула
за 100% хидратација на вашата кожа, која го спречува
несаканиот пилинг, не остава масни траги и не ги
блокира порите, овозможувајќи и на кожата да дише
- Високо ефикасните филтри обезбедуваат максимална
заштита од штетното влијание на сончевите УВБ и УВА зраци
- Витамините А и Е се моќни антиоксиданси кои ги
неутрализираат слободните радикали и го спречуваат
предвременото стареење на кожата, правејќи ја кожата
мека и мазна
- β-каротен е природна компонента која директно ја
заштитува кожата од УВ-зраците, овозможувајќи
брзо и ефикасно потемнување

Пакување: 200 ml
SOLARUS® Хидратантна крема за лице, за заштита 
од сонце SPF 50
- Обезбедува висока заштита од штетните сончеви УВА и УВБ зраци
- Збогатена со екстракт од Алое Вера, Пантенол и Витамин Е ,
кои ефикасно ја хидратираат, регенерираат, ревитализираат
и штитат кожата
- Формулација која лесно се впива и ја одржува кожата
еластична, мека и нежна
 
Пакување: 100 ml
 
SOLARUS® хидратантно млеко за после
сончање со арома на кокос
- Претставува активна хидратантна формула која
лесно се впива во кожата
- Овозможува одржување на нејзината влажност
и еластичност благодарение на тројното делување
- Природниот ектракт од Алое Вера делува
хидратантно и овозможува одржување на
влажноста на кожата после изложувањето на
сончевите зраци
- Пантенолот ја смирува кожата и ја
поттикнува нејзината регенерација, правејќи ја
мека и мазна

Пакување: 200 ml

 

 CITROGALA® Колекција за заштита од инсекти

 

 citrogala
CITROGALA® инсект репелент гел/стик/спреј
за заштита од инсекти
- Сигурна заштита за децата и возрасните од комарци,
стршлени, крлежи и други инсекти
- Заштитата со спрејот и стикот трае 4-6 часа,
кај гелот трае 2-4 часа
- Не содржат петрохемикалии, конзерванси и други токсини
- Ефикасна заштита на сите непокриени делови
- Имаат пријатен и освежувачки мирис
- Соодветно за деца и возрасни
- Практични и лесни за употреба

Пакување: гел / стик / спреј

                  100g/ 40g/ 120ml

LAVANDA

ЛАВАНДА КЕСИЧКИ ЗА ЗАШТИТА ОД МОЛЦИ
Цветот од лаванда дава пријатен мирис
и свежина на Вашите алишта и ги заштитува
од молци и други инсекти.
Пакување: 2 кесички од 10 g
 

 

Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Please install plugin JVCounter!

Веб дизајн | Веб Хостинг | www.elco.eu.mk Elco Macedonia