SENSILIS® nail, hand & body care collection колекција за нега на нокти, раце и тело

  

SENSILIS® NAIL & HAND CARE - колекција за нега на нокти и раце:

- Ефикасно и брзо го отстрануваат лакот за нокти
- Ги штитат ноктите и кутикулите

acetoni po red
SENSILIS® HAND CARE хранлива крема за раце и нокти
Богата, заштитна, безмасна крема која длабински хидратира и ја
враќа мекоста на кожата.
- Ги храни ноктите и кутикулите и ја одржува кожата нежна и мека
- Збогатена со екстракт од црвено вино, провитамин Б5 и глицерин
Пакување: 100, 250 ml
 
 
SENSILIS® NAIL CARE CLASSIC
отстранувач на лак за нокти

Наменет за сите типови на нокти
- Збогатен со масло од лаванда и Витамин Е
- За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® NAIL CARE 3 во 1
отстранувач на лак за нокти 

- Наменет за негување, навлажнување и чистење на ноктите
- Збогатен со Алое Вера, камилица и екстракт од црвено вино
- За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

 
SENSILIS® NAIL CARE STRENGHTENING
отстранувач на лак за нокти

- За обновување на слаби, тенки и кршливи нокти
- Збогатен со Пантенол и екстракт од црвено вино
- За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® NAIL CARE OILY
отстранувач на лак за нокти

- Ги заштитува ноктите од сушење, белење и пукање
- Збогатен со мешавина од природни масла
- За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® NAIL CARE ACETONE FREE 
отстранувач на лак за нокти

- Наменет за вештачки и осетливи нокти
- Со витамин Е, Пантенол и екстракт од Камилица
- За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

 ANTIBACTERIALS

 
 
 
 
 
 
 
SENSILIS® антисептичен гел и раствор / спреј
Sensilis® антисептичниот гел и раствор ги прави Вашите раце
беспрекорно чисти и нежни, ги освежува и омекнува без да ја суши кожата.
Дезинфицира и моментално ги уништува микроорганизмите. Ги убива
бактериите без употреба на сапун и вода, намалувајќи го ризикот од инфекции.
Овој производ е посебно ефикасен во спречувањето на пренос на инфекции
преку раце, било бактериски или вирусни, посебно епидемија на грип.
Пакување: гел/спреј: 65 ml/120 ml

 

   

 

SENSILIS® BODY CARE - колекција за нега на тело 
Колекција која ќе и ја овозможи максималната нега на Вашата кожа, ќе и даде мекост, а истовремено ќе ја заштити од сувост и пукање.
   SENSILISBODYCARE
SENSILIS® BODY CARE вазелин со невен и Д-пантенол

-Ја смирува и омекнува иритираната и чувствителна кожа
-Ја одржува оптималната влажност на кожата

Sensilis® Вазелинот со невен и Д-пантенол е наменет за секојдневна нега на сува, груба, иритирана и чувствителна кожа. Д-пантенолот помага во одржување на оптималната влажност на кожата, оставајќи ја испуканата и перутава кожа мека и мазна. Маслото од невен ја смирува и омекнува иритираната и чувствителна кожа.

Пакување: 50, 100 ml

 
aaaaaa 
SENSILIS® BODY CARE талк пудра

-Се користи за ублажување и спречување појава на осип
-Се користи за иритации на кожата
-Ја одржува кожата сува и мазна

Прочистениот талк има особини да го впива вишокот на влага и да ја одржува кожата сува и мазна. Се користи при масажи, за ублажување и спречување појава на осип и други иритации на кожата.

Пакување 90 g

SENSILIS® BODY CARE масажна крема                           

Sensilis® Body Care масажната крема длабински ја хидратира кожата и помага во подобрување на нејзината еластичност. Овозможува да се чувствувате пријатно во текот на масажата.

лабински ја хидратира кожата и помага во подобрување на нејзината еластичност
-Овозможува да се чувствувате пријатно во текот на масажата
-Збогатена со екстракт од црвено вино и бадемово масло

Пакување: 100, 250 ml

                               
Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Please install plugin JVCounter!

Веб дизајн | Веб Хостинг | www.elco.eu.mk Elco Macedonia