SENSILIS® mam care колекција за нега на кожата во периодот на и после бременост

 

Под влијание на хормоналните промени, кожата за време на бременоста е почувствителна и покревка. Поради потребната посебна грижа во овој период, Sensilis® Mam Care е природна козметичка линија посебно произведена за промените кои се случуваат со кожата во текот на бременоста и после породувањето.

 

mam care1

 

SENSILIS® MAM CARE чист ланолин за нега на брадавици кај доилки

За нега на брадавиците на дојките и околното подрачје. Ги надоместува природните масти и влагата во кожата, кои се губат при доењето. Производот има слаб мирис кој не му смета на бебето. Овозможува да се чувствувате удобно при доењето.

Пакување: 25 ml

aaaaa 

SENSILIS® MAM CARE маст за нега на брадавици кај доилки со маслиново и невеново масло

 

Маст збогатен со ланолин, екстракт од невен, маслиново масло и алантоин, која ја поттикнува регенерацијата на кожата на брадавиците кај доилки. Билните масла и алантоинот ја намалуваат чувствителноста на брадавиците на допир, додека ланолинот ги надоместува природните масти во кожата и влагата.

Пакување: 25ml

 

SENSILIS® MAM CARE крема за зацврснување на
кожа со стрии и целулит
 
Збогатена со Л-Карнитин и екстракти од Centella Asiatica,
Невен и алгата Fucus Vesiculosus. Овозможува интензивна
хидратација на кожата и видливо ги подобрува цврстината
и еластичноста на кожата. Го спречува настанувањето
на стриите и ја намалува можноста од појава на целулит.
Се препорачува за употреба при чести и големи варирања
на телесната тежина, особено во текот на бременоста
и после породувањето. Погодна и за секојдневна нега
на кожата на телото која покажува знаци на стареење.
Sensilis® Mam Care кремата за зацврстување
на кожа со стрии и целулит:
-Ја намалува појавата на целулит и спречува настанување
на стрии
-За мазна, еластична и цврста кожа

Пакување: 100, 250 ml

 

 

Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Please install plugin JVCounter!

Веб дизајн | Веб Хостинг | www.elco.eu.mk Elco Macedonia